Słynne Bored Ape Yacht Club skradzione

Bored Ape Sotheby's

Właściciele NFT z kolekcji Bored Ape Yacht Club zostali okradzeni prostym trikiem przez Instagram. Wartość skradzionych tokenów to 3 mln $.

Jak podają źródła hakerzy włamali się na oficjalne konto BAYC na Instagramie skąd dokonali ataku na portfele fanów. Wystarczyło kliknąć w linka… skradzione portfele z NFT są praktycznie nie do odzyskania.

Dlaczego o tym piszę? Bored Ape to jedna z bardziej dochodowych kolekcji NFT na świecie.

Ile kosztuje Bored Ape NFT?

Na początku tokeny kosztowały 94 ETH około 288 tys $. Teraz ich wartość to już powyżej 120 ETH (500 tys $). Kolekcja liczy tylko 10 tys sztuk. Dlatego z każdym dniem wartość Bored Ape rośnie. Eminem kupił swojego NFT za 123 ETH (kryptowaluta) co w przeliczeniu daje 1,5 mln. Kurs ETH na dzień dzisiejszy do złotego to 1ETH=12791 zł.

Bored Ape Yacht Club – własność Eminema

Co to jest Bored Ape?

Tokeny Bored Ape teoretycznie wyglądają jak grafiki z głupkowatymi małpami, ale prócz oryginalnych wizerunków, które niektórzy używają jako awatary dostaje się dostęp do elitarnego klubu celebrytów i influencerów. Wyszły 3 kolekcje NFT z tej serii: Bored Ape Yach Club, Bored Ape Kennel Club i Mutant Ape.

Posiadacze NFT BAYC organizowali spotkania w Nowym Jorku, Kalifornii czy Hong Kongu. W listopadzie 2021 r. podczas party na jachcie odbył się koncert z udziałem m. in. Chrisa Rocka, Aziz Ansari, The Strokes. 

Kolekcję BAYC można kupić na OpenSea.io

Jak hakerzy skradli tokeny NFT?

Jak podało oficjalne konto BAYC na Instagramie, ataku hakerskiego dokonano 25 kwietnia 2022 r. Hakerzy najpierw włamali się na konto, potem umieścili linka dzięki, któremu zdobyli dostępy do portfeli fanów. Skardziono 4 Bored Ape NFT, 7 Mutant Apes i 3 Bored Ape Kennel Club – podaję za Gregiem Solano współzałożycielem BAYC (Twitter). Prócz tokenów z BA skradziono około 77 innych NFT, które mieli właściciele portfeli, tak podaje ZACHXBT, który oszacował również starty na 3 mln$ z czego 2,4 mln$ to wartość najrzadszych tokenów.

Bored Ape Collection, Sotheby’s

Źródła: CNET, ArtNews, Komputer Świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *