Finisaż wystawy Picasso w Warszawie

Tylko do 14 stycznia 2024 r. można oglądać wystawę w Muzeum Narodowym w Warszawie pt. Picasso. W ostatni weekend od 12-14.01 godziny otwarcia wystawy zostaną wydłużone do 21:00. Pula biletów online została już wyprzedana.

To wyjątkowa okazja: w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można zobaczyć dzieła Pabla Picassa wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal Picasso (dosł. Muzeum – Dom Narodzin Picassa) w Maladze. Prezentowane będą ryciny, ilustracje książkowe oraz ceramika, tworzone na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Wybrane prace, olśniewające różnorodnością stylów, barw i emocji, pozwolą przyjrzeć się ewolucji artystycznej Picassa.

Ekspozycja będzie dzieliła się na cztery sekcje. Pierwsza przybliży refleksję artysty na temat piękna. Druga koncentruje się wokół jego fascynacji postaciami mitologicznymi, zwłaszcza figurami faunów i centaurów (w których upatrywać można alter ego twórcy). W sekcji trzeciej będzie można obejrzeć szeroki wybór prac wykonanych w technice ceramiki, będących niezwykłym świadectwem innowacyjności i pasji Picassa. Ostatnia część wystawy jest poświęcona polonikom w twórczości artysty, pochodzącym w znacznej mierze z unikatowej kolekcji dzieł Picassa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Wiele z nich zostało nam podarowanych przez samego artystę. 

Wystawa realizowana jest z okazji 50. rocznicy śmierci artysty oraz objęcia przez Hiszpanię prezydencji Rady Unii Europejskiej.

O WYSTAWIE

  • Picasso
  • Muzeum Narodowe w Warszawie
  • Godziny otwarcia 12-14.01.2024: 10-21:00
  • Bilety: 25-40 zł; bilet rodzinny 60 zł
  • fotografie: Muzeum Narodowe w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *