Refik Anadol Living Architecture NFT

Niezwykła praca Refika Anadola zatytułowana Living Architecture: Casa Batlló zostanie wystawiona na aukcji Christies’s. Jest to połączenie niepowtarzalnej architektury Antonio Gaudiego, które na naszych oczach przeistacza się – będzie można je kupić jako token NFT- szacowana cena 1-2 mln $.

Casa Batlló, stworzony przez Gaudiego budynek w Barcelonie będzie pierwszych obiektem Unesco, który stanie się formą Digital ART – czyli sztuką cyfrową. 10% dochodu z aukcji zostanie przekazane na

Projekt Casa Batlló: Living Architecture jest kulminacyjnym punktem współpracy z Refikiem Anadolem. Pomysł miał przyciągnąć młodych oraz dać niespotykane dotąd doznania -udało się to dzięki nowoczesnym technologiom. Podróż do świata Gaudiego ma swój własny soundtrack, ścieżkę audio, instalacje oraz wirtualne pokoje, a wszystko po to aby na nowo pokazać definicję muzeum XXI wieku.

Finałową częścią Casa Batlló: Living Architecture – będzie instalacja In the Mind of Gaudí autorstwa Refika Anadola, którą będzie prezentowana na sześciościanie w całości złożonym z ekranów LED. Będzie można doświadczyć cyfrowej rzeczywistości w 360 st. dzięki AI (sztucznej inteligencji) oraz modelowaniu graficznemu 3D.

„Gaudi jest niesamowitą inspiracją dla każdego twórcy, a Casa Batlló wymarzonym dziełem, w którym można się zanurzyć. Od organicznej architektury, inspirowanej naturą, po najdrobniejsze szczegóły licznych mozaik, przywilejem jest reinterpretacja tak żywej spuścizny i przeniesienia jej do XXI wieku, za pomocą sztucznej inteligencji”.

Refik Anadol – twórca Casa Batlló: Living Architecture
Artysta opowiada o projekcie “In the mind of Gaudí”.

Dla ciekawych – już 7 maja 2022 r. odbędzie się niezwykły mapping 3d na budynku Casa Batllo w Barcelonie. Będzie on transmitowany live na Youtube.

Ten projekt wydaje się być niespotykany i może zmienić nie tylko podejście do wystaw i obiektów muzealnych, ale także dostarczyć nowych doznań w obcowaniu z dziełem i jednocześnie artystą.

Casa Batlló: Living Architecture, Refik Anadol 2022, fot. Christie’s

Szczegóły:

  • Casa Batlló: Living Architecture – dynamic NFT
  • Refik Anadol
  • Estymacja 1 – 2 miliony $
  • Cena końcowa 1,38 mln $

10% dochodu z aukcji zostanie przekazane na cele charytatywne Associació Aprenem Autisme i Fundación Adana.

Źródła: Christie’s, Refik Anadol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *