Odnaleziony Malczewski na aukcji

Odnalezione po latach dzieło z 1908 r. Jacka Malczewskiego pt. „Rzeczywistość” już wkrótce pojawi się na aukcji.

UPDATE: Obraz został sprzedany za 20,4 mln zł.

Obraz ostatnio pokazywany był 100 lat temu. Odnalezione na przełomie lat 2021 i 2022 dzieło stanowi istotne wydarzenie w skali polskiej historii sztuki.

Obraz ten ostatni raz pokazywany był publicznie blisko 100 lat temu. Obraz ma niesłychanie żywe kolory i jak u Malczewskiego niesamowicie ekspresyjne postacie. Dom aukcyjny Desa Unicum, który organizuje aukcje 8 grudnia 2022 r. estymuje cenę obrazy między 14-22 mln zł.

Jacek Malczewski, obraz „Rzeczywistość”, 1908, fot. Desa Unicum
  • Jacek Malczewski „Rzeczywistość”, 1908
  • olej/płótno, 115 x 209 cm
  • Estymacja ceny: 14-22 milionów złotych
  • Aukcja 8 grudnia 2022 Desa Unicuom
  • UPDATE: Obraz został sprzedany za 20,4 mln zł

Źródło: Desa Unicum

One thought on “Odnaleziony Malczewski na aukcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *