Klimt – wystawa immersyjna w Warszawie

8 marca 2024 r. w Warszawie otwarta zostanie wystawa pt. KLIMT – The Immersive Exhibition. Po triumfach w Toronto, Nowym Jorku, Miami, Dublinie, Wiedniu, Mediolanie, Paryżu i Londynie, ekspozycja zawita do warszawskiego SOHO ART CENTER, przy ul. Mińskiej 63.

„KLIMT – The Immersive Exhibition” to połączenie mistrzowskiej sztuki z najnowocześniejszą technologią, tworzące niezapomniane doświadczenie. Monumentalne obrazy Gustava Klimta ożyją na całej przestrzeni wystawienniczej.

Immersyjna, 360-stopniowa podróż przeniesie odwiedzających w świat dzieł Gustava Klimta, które tworzył przez całe swoje życie. Zaprezentowanych zostanie około 300 prac artysty. Zwiedzający nie tylko zobaczą przepiękne obrazy Klimta, ale także zgłębią jego życiorys i całokształt jego prac jako malarza i dekoratora. Niepowtarzalny spektakl przeniesie widzów w fascynujący świat złotych odcieni i intensywnych kolorów. Sztuka, technologia oraz także muzyka stanowią integralną część tego wyjątkowego doświadczenia, przedstawiając pełnię barw dzieł Klimta i czyniąc je bardziej namacalnymi niż kiedykolwiek wcześniej.

Dla jeszcze doskonalszego doświadczenia twórczości Gustava Klimta, wystawa oferuje dla wszystkich zwiedzających przestrzeń wirtualnej rzeczywistości (VR). W tej wyjątkowej strefie entuzjaści sztuki mają możliwość delektowania się najbardziej ikonicznymi dziełami mistrza. To niepowtarzalne doświadczenie pozwala zwiedzającym przenieść się w złotą erę twórczości artysty, umożliwiając dosłowne wejście w pełne przepychu bogate kompozycje.

Gustav Klimt, urodzony latem 1862 roku w Wiedniu, okazał się niekwestionowanym gigantem sztuki epoki nowoczesnej. Jego fascynacja secesją, którą uznawał za pionierską w dziejach sztuki, oraz rola lidera przełomu sprawiły, że stał się niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych artystów swojego czasu. Klimt był twórcą nie tylko malarskich arcydzieł, ale również wybitnych alegorii, aktów, pejzaży i intrygujących rysunków, czyniąc go wszechstronnym artystą. Jego życie, rozgrywające się w cieniu niższych warstw społeczeństwa monarchii Habsburgów, stworzyło fascynującą legendę, a złote obrazy, pejzaże i rysunki przyczyniły się do utrwalenia jego niekwestionowanego miejsca w historii sztuki.

Bilety na wystawę Klimt – The Immersive Exhibition – kliknij tu

O WYSTAWIE

  • KLIMT – The Immersive Exhibition – wystawa imersyjna
  • Start od 8 marca 2024 do 7 lipca 2024
  • Soho Art Center: ul. Mińska 63, Warszawa Praga Południe
  • Czynna codziennie od godz. 10:00
  • Bilety w cenie 53-75 zł
  • Bezpłatny wstęp dla dzieci poniżej 6 roku życia. Ulgowe bilety dla uczniów do 26 r. ż. i seniorów po 65 r. ż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *