DaVinci multimedialna wystawa

DaVinci to kolejny geniusz, który doczekał się wystawy multimedialnej w Warszawie. Po raz kolejny będzie można zanurzyć się w najsłynniejszych obrazach Leonarda, ale też obejrzeć jego wynalazki. Wystawa potrwa do 25 czerwca 2022 r.

Wystawa powstała dzięki współpracy historyków sztuki, twórców multimedialnych oraz inżynierów dźwięku. Prezentuje bogaty wgląd w sztukę, naukę, technologię i fascynacje da Vinci naturą. To ekscytujące doświadczenie, które dzięki innowacyjnej technologii immersji (Digital Art 360) tworzy pełny portret twórczości Leonarda. W poprzednich edycjach wystawa gościła we Florencji, Mediolanie, Pekinie, Szanghaju, Kanadzie oraz USA stając się najliczniej odwiedzaną multisensoryczną ekspozycją o da Vinci na świecie. Obecnie dzięki obchodom 500 rocznicy śmierci mistrza stała się częścią światowego programu poświęconego jego pamięci.

DaVinci Multisensory Exhibition

Co można zobaczyć?

Zaprezentowane są dzieła od notatek, szkiców, rzeźb po obrazy, takie jak „Ostatnia wieczerza”, „Dama z gronostajem”, „Madonna Benois”, „Madonna w Grocie” czy słynny obraz „Mona Lisa” – jeden z najbardziej zagadkowych obrazów wszechczasów.

DaVinci Multisensory Exhibition

zapoznać się z „tradycyjnymi” eksponatami. W tej części ekspozycji zaprezentowana jest kolekcja ponad 60 eksponatów, wynalazków da Vinciego, maszyn oraz urządzeń, zbudowanych zgodnie z oryginalnymi projektami i materiałami, które później stały się przedmiotami powszechnego użytku i służą ludzkości po dzień dzisiejszy.

DaVinci Multisensory Exhibition

Dla kogo

Uniwersalny geniusz Leonarda DaVinci oraz ciekawa formuła zachwyci kilkuletnie dzieci, młodzież, a także dorosłych. Nawet znawcom Leonarda przyda się ta niezwykła przygoda – zanurzyć się w jego obrazach można będzie tyko tu.

Szczegóły:

  • DaVinci Multi-sensory Exhibition
  • 18.03-25.06.2022
  • PKiN, Warszawa, Plac Defilad 1
  • Bilety w cenie: 30-70 zł
  • BILETY ONLINE KUPICIE TUTAJ
  • Godziny otwarcia: 10:00-20:00 od poniedziałku do niedzieli

Źródło: materiały organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *