Daniel Arsham wypuszcza kolekcję NFT

Współczesny artysta Daniel Arsham wypuści nową kolekcję tokenów Ethereum NFT. Sprzedaż odbędzie się przez Nifty Gateway już 30 kwietnia 2022 r. Artysta zainteresowany jest także rozwojem metaversum.

Daniel Arsham wystawiał swoje rzeźby, obrazy, instalacje w galeriach i muzeach na całym świecie. Tworzy nie tylko sztukę, ale także projektuje architekturę, modę. Współpracuje m. in. z Dior, Porsche i Pahrrellem Williamsem. Znany jest także jako dyrektor kreatywny drużyny NBA Cleveland Cavaliers.

NFT i metaversum, czyli przekraczanie granic

Dlaczego postanowił wejść na nieznane dla siebie tereny sztuki NFT? Arsham zdał sobie sprawę, że ten obszar daje mu nowe możliwości twórcze. Nie ogranicza go fizyczny, materialny świat.

„Sam pomysł posiadania sztuki cyfrowej – nie był dla mnie wystarczająco interesujący, bym mógł powiedzieć: Och, chcę się w to wciągnąć. Za każdym razem, gdy wchodzę w nową przestrzeń, chcę się upewnić, że daje ona mi i moim widzom coś, co nie jest możliwe w innym medium”

– powiedział Daniel Arsham

Eroding and Reforming

Pierwszą swoją kolekcję zainspirowaną możliwościami digitalu wypuścił w 2021 r. – zatytułował ją „Eroding and Reforming/ Erozja i Reformacja”. Była to seria cyfrowych rzeźb – połączenie animacji i modelowania 3D. Oto jedna z nich „Bust of Rome /Popiersie rzymskie” Daniela Arshama. Cena tokena NFT 4000$.

Do kupienia tutaj: https://nftartgallery1.com/buy_nft/daniel-arsham-nft-digital-art-nifty-gateway/

Nowa kolekcja inspirowana Hollywood

Najnowsza kolekcja to ciąg dalszy “Eroding and Reforming”. Artystę zainspirowały znane Hollywodzkie produkcje filmowe. To może być prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Arsham wykorzystał w swoich pracach: DMC DeLorean z filmu “Back to the Future”, który pędzi po jałowej powierzchni Marsa.

Eroding and Reforming, Daniel Arsham 2022, fot. Daniel Arsham

W kolejnych działach będzie można zobaczyć BMW E30 z “Wall Street” na Księżycu, czy Forda Mustanga GT 1968 z kultowego filmu “Bullitt” sunącego w deszczu.

Eroding and Reforming, Daniel Arsham 2022, fot. Daniel Arsham

Dużym wyzwaniem było uchwycenie tego, jak te samochody powinny wyglądać i poruszać się, gdy są zbudowane z nieznanych tekstur i przemieszczają się przez zupełnie nieoczekiwane miejsca.

powiedział Daniel Arsham.
Daniel Arsham, fot. Daniel Arsham

Premiera najnowszych prac już 30 kwietnia 2022 r. na platformie Nifty Gateway.

NFT będzie można zakupić za pomocą portfela Ethereum.

Źródła: Decrypt, Daniel Arsham, Nifty Gateway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *