Beksiński znowu na aukcji

Po ostatnim rekordzie aukcyjnym artysty. Ponownie 2 obrazy Zdzisława Beksińskiego trafią na licytację.

Pierwszy to obraz Zdzisława Beksińskiego z pierwszej połowy lat 70 XX w. „Bez tytułu”.

Szczegóły: olej/płyta pilśniowa, wymiary: 124,5 x 100 cm

ESTYMACJA

Szacowana kwota: 800 000 – 1 200 000 zł

Kwota wylicytowana: ???

Drugi obraz pochodzi z 1979 r. i jak zwykle jest „Bez tytułu”. Można go było oglądać nie niedawnej wystawie Beksiński w Warszawie w Koneserze.

Zdzisław Beksiński Bez tytułu, 1979

Szczegóły: olej/płyta, wymiary: 87 x 74,5 cm

ESTYMACJA

Szacowana kwota: 700 000 – 900 000 zł

Kwota wylicytowana: ???

Aukcja „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i realizm magiczny” odbędzie się 21 grudnia 2021. Na zakończenie jednego z najbardziej udanych sezonów aukcyjnych w swojej historii DESA Unicum zaprezentuje łącznie 87 dzieł największych sław sztuki fantastycznej: snującego baśniowe opowieści Rafała Olbińskiego, cenionego przez miłośników fantastyki Jacka Yerki czy popularnego za Oceanem Tomasza Sętowskiego oraz wyżej wspomnianego Zdzisława Beksińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *