Alex Maksiov – ogromny mural 3D w Warszawie

Ukraiński streetartowy artysta Alex Maksiov stworzył na fasadzie Prologis Park Warsaw-Żerań ogromny mural 3D przedstawiający cztery sikorki.

Mural jest dostępny nie tylko dla gości i pracowników Prologis Park Warsaw-Żerań, ale również dla przechodniów. Można go podziwiać od strony ulicy Annopol w Warszawie.

Alex Maksiov

„W symbolice zwierząt te ptaki są znakiem komunikacji, radości, zaradności i otwartości na świat. Uważane są za symbole szczęścia, bywają wiązane z pozytywnym myśleniem oraz pomyślnością. Przynoszą dobre wiadomości. Poza tym sikorki to ptaki charakterystyczne zarówno dla Polski, jak i Ukrainy”.

Alex Maksiov
Alex Maksiov

„Praca Alexa wpisuje się w koncept Prologis PARKLife™, czyli miejsca, które jest miłą, przyjazną przestrzenią, nie tylko do pracy, ale też do odpoczynku. Dlatego w Prologis dbamy o to, aby w naszych parkach logistycznych było dużo zielonych stref relaksu z ławkami, altanami i grillowiskami, montujemy domki dla jeży i owadów, zachęcamy do korzystania z transportu niskoemisyjnego, poprzez udostępnianie stacji ładowania pojazdów elektrycznych, wiat dla rowerów czy stacji ich naprawy” – mówi Marta Glinka, Director, Head of Property Management Prologis w Polsce.

Alex Maksiov BIO

Alex Maksiov pochodzi z Ukrainy. Swoją przygodę ze sztuką zaczynał od rysunku, malarstwa i renowacji dzieł sztuki. Od kilkunastu lat specjalizuje się w streetarcie, szczególnie w tworzeniu grafik 3D. Jest twórcą między innymi największego ulicznego obrazu 3D w Ukrainie o powierzchni 457 m2 i największego muralu w Kijowie (16 pięter). Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród. W Polsce współpracuje z łódzką fundacją Urban Forms. Jak sam przyznaje, mural w Prologis Park Żerań to jeden z największych jakie namalował. Nie jest to jego pierwsza współpraca z Prologis. Wcześniej Maksiov stworzył mural 3D, prezentujący syrenę wyłaniającą się z morskich fal na wodnym silosie w Prologis Park Łódź.

Źródło informacji: Prologis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *