Zaginiony Beksiński na aukcji

ZH Beksiński

16 września 2022 w Tichauer Art Gallery w Tychach podczas wielkiego finisażu wystawy „Beksiński na Śląskuodbyła się aukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego ze słynnej kolekcji japońskiej, do niedawna uważanej za zaginioną.

Goościem specjalnym był Piotr Dmochowski, były marszand artysty, wraz z żoną Anną. Będzie to praca z lat 1985-1990, olej na płycie, 92×88,5 cm, sygnowany na odwrocie: ZH | BEKSIŃSKI, której cena wywoławcza to 200.000 PLN.

Finalnie obraz kupił za 310 000 zł anonimowy nabywca – zakupu dokonał przez internet.

ZH BEKSIŃSKI, 1985-1990 r.

  • ZH – Zbigniew Beksiński, 1985-1990
  • Cena wywoławcza: 200 000 zł
  • Cena z licytacji: 310 000 zł
  • Aukcja odbyła się 16.09.2022 r.

Źródło: https://beksinskinaslasku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *